Projekt "Kreatywny nauczyciel - kreatywne dziecko" w Przedszkolu nr 124

8 listopada 2021r. Przedszkolu nr 124 odbyło się ogólnopolskie seminarium "Kreatywny nauczyciel - kreatywne dziecko" w ramach upowszechniania projekt pod tym samym tytułem finansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznych POWER.

Wydarzenie objął honorowym patronatem Burmistrz Dzielnicy Wola Pan Krzysztof Strzałkowski. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele wychowania przedszkolnego. Seminarium rozpoczęła Pani Renata Stawczyk-Mizińska - dyrektor przedszkola, która przedstawiła założenia i wymaganiach dotyczących uczestnictwa w programach unijnych Erasmus + oraz POWER skierowanych do placówek przedszkolnych.

Następnie Pani Monika Wiśniewska w swojej prezentacji opowiedziała o udziale nauczycielek naszego przedszkola w kursie językowo-metodyczny na Malcie w sierpniu tego roku. W kolej części spotkania Pani Anna Korzeniewska i Pani Agnieszka Kamińska przygotowały działania kreatywne dla nauczycieli z wykorzystaniem technik C. Freineta. W sposób warsztatowy zgromadzeniu uczestnicy przygotowali i zaprezentowali teatr w oparciu o opowiadanie „Bajka o spóźnionej jesieni” autorstwa Jadwigi Daniek-Salawa. Udział w projekcie dał nam dużo satysfakcji oraz możliwość zdobycia nowych umiejętności z wykorzystaniem elementów dwujęzyczności oraz technologii IT w pracy z dziećmi. Warto zatem stawiać siebie nowe wyznania, dzięki którym dobrostan każdego dziecka nie jest i nie może być obojętny a przynosi radość wszystkim – całej społeczności przedszkolnej.

Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz

Powrót do przeglądania aktualności